فروش شترمرغ
خانه / شترمرغ / بازار فروش شترمرغ | صادرات آن به سایر نقاط جهان

بازار فروش شترمرغ | صادرات آن به سایر نقاط جهان

شتر مرغ نوعی پرنده بی پرواز است که بومی قاره آفریقا به شمار می رود . این پرنده نوشخوار کننده و از راسته ی سینه پهنان است تخم های شتر مرغ از هر پرنده ی دیگر بزرگتر است .ظاهر منحصر به فردی دارند که آن را از دیگر پرندگان متمایز میکند ، شتر مرغ ها قادرند با گردن و پاهای بلند خود با سرعت ۷۰ کیلو متر بر ساعت بدوند که بالا ترین سرعت زمینی در میان تمام پرندگان را داراست معمولا شتر مرغ ها به صورت گروهی و در گروه های پنج تا شست نفری گذران زندگی می کنند و در هنگام خطر یا برای پنهان شدن روی زمین دراز می کشند و یا در بعضی مواقع فرار می کنند اما اگر راه فراری نداشته باشند و در گوشه ای گیر افتاده باشند با پا های قدرتمند خود به دشمن حمله می کند .میتوان گفت بازار فروش شترمرغ بسیار گرم تر از گذشته است. از آن جا که خاصیت گوشت اين پرنده با گوشت قرمز برابری میکند پرورش شترمرغ در این روزها بازار بسیار گرمی دارد.گوشت شترمرغ جزو با کیفیت‌ترین گوشت‌های قرمزاست  و همچنین قابلیت هضم راحت‌تری نسبت به گوشت مرغ و گوسفند دارد.چربی موجود در گوشت شتر مرغ ۶۶% کمتر از گوشت گاو است و حتی کمتر از گوشت مرغ است .گوشت شتر مرغ در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود البته با خواصی بسیار بیش تر و مضراتی بسیار کمتر . ران و سینه بخش اصلی گوشت شتر مرغ را تشکیل می دهد و مهم ترین مزیت بهداشتی آن در مقایسه با گوشت گاو هیچ گونه بیماری انگلی را به انسان منتقل نمی کند.

بازار فروش شترمرغ | صادرات آن به سایر نقاط جهان

بازار فروش شترمرغ

بازار فروش شترمرغ باتوجه به کیفیت روز افزون شترمرغ در ایران ، بازار فروش خوبی دارد .هر چه شتر مرغ کیفیت داشته باشد قیمت آن نیز به همان اندازه افزایش پیدا می کند.نژاد شترمرغ نیز در تعیین قیمت نسبی آن تاثیر میگذارند مثلا شتر مرغ هایی که وارد کشور می شود با شتر مرغ هایی که در داخل کشور تولید و پرورش داده شده اند متفاوت است.بسته به نوع شتر مرغ ، تخم گذار بودن یا نبودن ، سن تقریبی و…. تعیین قیمت می کنند .

تجارت انواع شترمرغ دارای سود و صرف هزینه است.ارزانترین شترمرغ ها نیز با توجه به نوع و نژاد آن ها دسته بندی می شود .

برای اطلاع از قیمت شترمرغ میتوانید با مراجعه به مراکز معتبر خرید آنلاین شترمرغ نسبت به خرید و فروش اقدام نمائید.

مرکز تولید و پرورش شترمرغ در تهران

مرکز تولید و پرورش شترمرغ در تهرانبزرگ ترین مرکز تولید و پرورش شترمرغ در خاورمیانه در استان تهران و شهرستان ورامین قرار دارد. ورامین از اقلیمی گرم و خشک برخوردار است از این رو محیط مناسبی برای تولید و پرورش شترمرغ محسوب می شود.

از مهم ترین ویژگی های پرورش شتر مرغ آن است که می توان از تمام اعضای آن برای کاربرد های مختلف استفاده کرد به همین خاطر نسبت به حیوانات دیگر نظیر گاو ، گوسفند و گوساله از بازدهی بسیار بالاتری برخوردار است.

انواع گونه شترمرغ :

  • شتر مرغ بومی آفریقا
  • شتر مرغ بومی استرالیا ( امو و کیساوری )
  • شتر مرغ های بومی نیوزلند ( کیوی )
  • شتر مرغ های بومی آمریکا ی جنوبی ( ریه )
  • شتر مرغ های عربی

شهرستان ورامین پتانسیل عرضه شترمرغ به بازار را دارا می باشد و بعد از پرورش شترمرغ ارزان ، آن را به بازار عرضه می کند.

فروشنده بهترین شترمرغ در ایران

فروشنده بهترین شترمرغ در ایرانشترمرغ که تولید مثل بسیار بالا ، رشد سریع و عمر طولانی را دارد به همین جهت مورد توجه سرمایه داران و پرورش دهندگان قرار خواهد گرفت.شهرستان ورامین با تولید بیشترین شترمرغ در کشور توانسته بهترین فروشنده شترمرغ در کشور باشد. با پرورش شترمرغ می توان سالانه سود زیادی را به دست اورد. با توجه به این که شترمرغ با شرایط اب و هوایی سازگار میشود با کمترین سرمایه میتوان شروع به پرورش این پرنده کرد.

 شترمرغ ها  نژاد های مختلفی دارند که در زیر به معرفی نمونه هایی از آن می پردازیم.

  • نژاد گردن سیاه
  • نژاد گردن قرمز
  • نژاد گردن ابی

آفریقای شمالی ( گردن قرمز ) :

این گونه دارای گردنی قرمز و تکه های شاخی بدون مو روی سر و پرهای مجعد و با قوام می باشند.بلوغ این گونه دیر تر و تخم گذاری محدودی دارند . از این گونه برای تولید گوشت و فراورده های آن استفاده می شود.

آفریقای شرقی ( گردن آبی ) :

اندکی بزرگ تر از انواع جنوبی هستند و دارای گردن متمایل به آبی می باشند محل زندگی آن ها به طور عمده کشور تانزانیا است اما امروزه در بیشتر کشور ها پرورش داده می شود .

سومالیایی (گردن سیاه ) :

این گونه دارای تکه خاصی بر روی پوست هستند ، رنگ بدن آن خاکستری و دارای جثه کوچک هستند . این گونه در تولید جوجه بسیار ضعیف می باشند.

امو ( شتر مرغ استرالیایی) :

بومی مناطق استرالیا است و از جمله پرندگان سینه پهن می باشند. گونه این گونه سرشار از مواد معدنی است ، روغن پوست امو به عنوان محصول اصلی در بازار مورد توجه قرار گرفته است و دارای ویتامین های گروه امگا می باشد.

 شتر مرغ های کیوی و کیساوری :

شتر مرغ های کیوی بومی کشور نیوزلند است. شتر مرغ های کیساوری در استرالیا زیست میکنند و شباهت زیادی به شتر مرغ های امو دارند .

شتر مرغ های گونه ریه : بومی مناطق آمریکای جنوبی بوده و وزن بدن و لاشه آن مناسب است .این گونه پا هایی شبیه پرندگان دارد و دارای پنجه است .

پخش عمده شترمرغ به سراسر کشور

پخش عمده شترمرغ به سراسر کشورپخش عمده شترمرغ به سراسر کشور زیر نظر مسئولین مرتبط در این حوزه دارای نماد و نشانه ی ملی و توسعه تجارت الکترونیک برای ایجاد اطمینان در میان خریداران قرار دارد . قبل از خرید شترمرغ ابتدا باید قیمت دقیق آن را از منبع های معتبر باخبر شد . بعضی از مرغداری های شترمرغ ، پرورش مرغ را در کنار شتر مرغ اغاز کرده اند . فرآورده های مرغی نسبت به فرآورده های شترمرغ از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.در ایران مراکز مشخصی وجود دارد که شترمرغ ارزان قبمت و با کیفیت ارائه می دهد . این مراکز با واکسیناسیون، انجام مراحل بهداشتی و … شترمرغ ها را از هر نوع بیماری مصون میدارند.

خریداران شتر مرغ و فراورده های آن

خریداران شتر مرغ و فراورده های آن به دلیل مزایای شترمرغ و کیفیت گوشت شتر مرغ خریداران بسیاری در داخل و خارج از کشور مانند ترکیه ، مجارستان ، عراق ، و …. به خود اختصاص داده است از این جهت صادرات شترمرغ در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.تخم شترمرغ به عنوان بزرگترین تخم پرنده در جهان است . هر تخم شترمرغ برابر ۲۴ عدد تخم مرغ است .طعم آن شیرین تر از تخم مرغ می باشد و پوسته ضخیم و به سختی چینی است . تخم شترمرغ ها سفيد تا زرد رنگ متفاوت است و سطح براق آنها درخشان با حفره سطحی از ابعاد و اشکال مختلف است .پوست شترمرغ بسیار ضخیم و انعطاف پذیر است و غدد چربی موجود روی آن از خشکی و یا ترک خوردن جلوگیری مینماید. از پوست شترمرغ در صنایع کیف و کفش استفاده می کنند.

پر های شتر مرغ امروزه در صنایع الکترونیک و در سالن های مد مورد استفاده قرار میگیرند همچنین از پر شترمرغ برای تمیز کاری خودرو قبل از رنگ استفاده میکنند .پر های شترمرغ را می توان دو بار در سال چید و هر شترمرغ بزرگ و بالغ در هر نوبت حدود یک کیلو گرم پر به دست میدهد.طول پر ها به ۹۰ سانتی متر و عرض آن ها به ۳۰ سانتی متر می رسد .استفاده از روغن شتر مرغ در صنعت دارویی به ویژه درمان بیماری های پوستی ، تنظیم کلسترول ، در تولید کپسول برای بیماران مبتلا به آماس ، ورم مفاصل و تهیه مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد .

صادرات شترمرغ به سایر نقاط جهان

صادرات شترمرغ به سایر نقاط جهاناولین و تنها مرجع خرید و فروش ، شرکت صادرات شترمرغ در ایران ، بازرگانی شترمرغ ایران می باشد که با توجه به حوزه ی فعالیت در اکثر استان های کشور عزیزمان قیمت اعلامی از سوی کارشناسان خبره این مرکز در بهترین حالت ممکن می باشد.

شترمرغ صادراتی به نقاط مختلف جهان فرستاده می شود . از جمله کشور های صادراتی شتر مرغ استرالیا است . استرالیا به دلیل پرورش و تولید شتر مرغ از قدرت اقتصادی بالایی در این زمینه دارد . باید در نظر داشت به دلیل شرایط آب و هوایی کشور بیش تر شهر ها زمینه پرورش و تولید شتر مرغ را دارند .قیمت جهانی انواع مرغ و شتر مرغ سیر نزولی داشته است و با توجه به کیفیت و شرایط نگهداری و آب و هوایی قیمت ها نیز تغییر میکنند.

مرکز خرید بهترین نوع شترمرغ در ایران

مرکز خرید بهترین نوع شترمرغ در ایرانمرکز خرید بهترین شتر مرغ های کشور در سراسر کشور قرار دارند و کسب اطلاعات کافی می توان نسبت به خرید این پرنده اقدام کرد. بهترین نوع شتر مرغ گونه آفریقایی است که بزرگترین نوع شتر مرغ است ، این گونه شتر مرغ ها به منظور تولید پر ، پوست ، گوشت و… استفاده می شوند . انواع گونه های آن به گردن قرمز ، گردن آبی و گردن سیاه معروف هستند . گونه کوچک شترمرغ معروف به امو است که در مناطق استرالیا زندگی میکند ، ارزش چربی زیر پوست این نوع شتر مرغ بسیار بالاست. شترمرغ سایز کوچک در مناطق آمریکای جنوبی یافت می شود و دارای انگشت هستند .

مشخصات شترمرغ خوب چیست؟

مشخصات شترمرغ خوب چیست؟شتر مرغ از لحاظ مقاومت در برابر ناملایمات طبیعی مانند کمبود آب و غذا همانند شتر است و از لحاظ ظاهری و گوشتی همانند پرندگان می باشد.شتر مرغ قادر به پرواز نیست از این رو با پاهای قدرتمند خود سرعت شگرفی به وجو می آورد .

این پرنده در سال به طور میانگین حدود ۳۰ تا ۶۰ عدد تخم می گذارد و در برخی گزارش ها تا ۹۰ عدد تخم در سال نیز رسیده است. زادگاه اصلی شترمرغ آفریقا است و در طیف وسیعی تولید گردیده و پرورش داده می شود.این پرنده دارای استخوان سینه قوی می باشد که اکثر اوقات برای دفاع از خود استفاده می کند . قد شترمرغ بالغ بین ۲ تا ۲/۵ متر و وزن آن از ۱۰۰ کیلوگرم تا ۱۵۰  کیلوگرم گزارش شده است . دم این پرنده سفید رنگ بال هایی پر پر و سینه و گردن مشکی دارند .شترمرغ ها دندان ندارند و دارای سنگدان هستند که بیشتر از علوفه و یونجه تغذیه می کند.پا های شتر مرغ شباهت زیادی به پاهای انسان دارد و می تواند به سمت جلو لگد بزند.میانگین سن شتر مرغ ۵۰ سال در نظر گرفته شده است و می تواند تا سن ۷۵ سالگی به حیات ادامه دهد.شترمرغ سیاه آفریقایی بالاترین کیفیت پوست در بین دیگر شتر مرغ ها دارد هم چنین بیش ترین مقدار روغن برای تولید محلول ها و پماد های پوستی را همین نوع شتر مرغ تولید می کند.

شتر مرغ نر پر های سیاهی دارد و انتهای پر ها و بال های آن ها سفید است ولی پر های شتر مرغ ماده قهوه ای رنگ است .سر و گردن شتر مرغ بدون پر و تاس می باشد ، این پرنده در بعضی مواقع با گله های گورخر ، گاو میش و دیگر حیوانات دیده می شود.

وارد کننده شترمرغ در ایران

وارد کننده شترمرغ در ایرانگونه شتر مرغ آفریقایی به دلیل وزن زیاد آن ، کیفیت مناسب پوست و توان بالای مقاومت در برابر خشکسالی و شرایط سخت مورد توجه ایران قرار گرفته است. جدید ترین شترمرغ ها در کشور ایران تولید و پرورش داده می شوند زیرا کشور ایران پتانسیل پرورش شتر مرغ را دارد با شرایط آب و هوایی کشور سازگارند. شتر مرغ وارد کننده های بسیاری در ایران دارد. 

بزرگترین کشورهای صادرکننده شتر مرغ

بزرگترین کشورهای صادرکننده شتر مرغ اولین مزرعه تجاری شترمرغ در سال ۱۸۶۰ در آفریقای جنوبی تاسیس شد و تنها برای برداشتن پرهای این پرنده بود.مزارع شترمرغ به تدریج به کشورهای دیگر، به ویژه مصر، استرالیا، نیوزیلند، ایالات متحده و آرژانتین، گسترش پیدا کرد تا زمانی که تعداد کل شترمرغ ها به طور تجاری در سال ۱۹۱۳ بیش از یک میلیون برآورد شد . با این حال،پس از پایان جنگ های اول و دوم بازار پر شترمرغ سقوط کرد و تعداد مزارع شترمرغ به میزان قابل توجهی کاهش یافت.با این وجود، صنعت پرورش شترمرغ در آفریقای جنوبی کاهش چشمگیری به خود گرفت. با پرورش شترمرغ برای پرهای آن موفق به کشف فرآورده های گوشتی آن شدند که در نتیجه با افزایش تقاضای خرید شترمرغ و پرورش آن به طور گسترده صنعت این محصول رونق روز افزونی پیدا کرد .

در سال ۱۹۸۶ با اعمال تحریم های اقتصادی علیه آفریقای جنوبی ،  بیش از ۹۰ هزار شتر مرغ را تنها به ایالات متحده امریکا صادر کردند .پس از این صادرات بی رویه ، افریقای جنوبی دچار کمبود پوست ، پر و فرآورده های گوشتی شترمرغ شد که موجب افزایش نابسامان قیمت ها شد. این امر موجب شد تا صنعت شترمرغ یک پیشنهاد جذاب داشته باشد ، تعدادی از مزارع در اروپا ، ایران و ایالات متحده امریکا به منظور بر طرف کردن تقاضا سطح پرورش مزارع شتر مرغ خود را افزایش دادند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
غلامرضا صادقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09151511305
شماره پشتیبانی: 09365132500
آدرس کانال: Iramo@
پست الکترونیکی: Iramo.ostrich@gmail.com

مطلب پیشنهادی

روغن شترمرغ تکسو | نمایندگی پخش آن در جنوب کشور

روغن شترمرغ که از پوست این حیوان گرفته می شود، خواص بسیار زیادی دارد. بیشتر از این روغن، برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. به نوعی شرکت های مختلفی که

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام